popularne piosenki

Czego chętnie słuchaliśmy w 2019 roku?

Gust muzyczny może się zmieniać z wiekiem, a jednak pewna moda na piosenki określonego rodzaju sprawia, że wraz z końcem roku łatwo można wskazać najpopularniejsze hity, jakie chętnie były puszczane przez stacje radiowe i które wielokrotnie były odtwarzane w serwisie You Tube. Różnego rodzaju serwisy muzyczne tworzą też własne zestawienia piosenek, jakie były najchętniej odtwarzane przez użytkowników, które bardzo często się pokrywają. A jeśli do czegoś często wracamy- najprawdopodobniej oznacza to, że wpisuje się to w nasz gust muzyczny. Zdecydowanie, najpopularniejsze piosenki 2019 to hity, które puszczane były latem, a tym samym takie, które towarzyszyły nam podczas ciepłych, wakacyjnych dni. Wiele cząstkowych zestawień w środku roku pokazuje najchętniej graną muzykę letnią, która może towarzyszyć nam na wyjazdach.

Piosenki zagranicznych wykonawców

Niektóre z nich- pomimo że były hitami ubiegłego roku- nadal możemy bardzo często usłyszeć na licznych stacjach radiowych. Jednakże o tym, czy weszły do kanonu muzyki popularnej będziemy mieli okazję przekonać się dopiero za jakiś czas. Szybkie, rytmiczne i wpadające w ucho- takie hity bezsprzecznie najlepiej były przez nas odbierane w 2019 roku. To muzyka idealna do puszczenia na imprezie i taka, którą dobrze odtwarza się w tle podczas wykonywania prostych, prozaicznych czynności. Jednym z popularniejszych hitów była piosenka Mabel o tytule ‘Don’t call me up’, która również i w 2020 roku często gościła w repertuarze stacji radiowych. Kolejną bardzo popularną produkcją było trio muzyków lubianych, będących na topie i dobrze znających się na swoim fachu, a więc Tiësto wraz z Jonas Blue oraz Ritą Orą na wokalu w piosence ‘Ritual’. Jak zawsze dobrze słuchało się także bardziej gorących, południowych rytmów, jakie można było znaleźć w utworze od Shawn Mendes oraz Camili Cabello jako wokalistki w utworze ‘Senorita’. Omawiając ubiegłoroczne hity nie można też zapomnieć o wokaliście, który masowo produkuje single stające się przebojami, a mowa tutaj o takiej osobie jak Ed Sheeran. Tym razem możemy zwrócić uwagę na jego hit zatytułowany ‘Shape of you’.

A jakich polskich artystów doceniliśmy w 2019 roku?

Nie można wspominać największych, ubiegłorocznych hitów bez wskazania na artystę często pojawiającego się w mediach, który wylansował kolejny singiel o tytule „Trofea”, a mowa tutaj oczywiście o Dawidzie Podsiadło. Dużym zainteresowaniem cieszył się także teledysk do piosenki ukazujący detektywów rozwiązujących zagadkę kryminalną, w którym to klipie pojawili się znani, polscy aktorzy- tak jak i we wcześniejszych teledyskach do singli tego artysty. Ciekawą premierą na początku roku była też piosenka zapowiadająca nową płytę Fisza, a singiel nosi tytuł „Dwa ognie”. Piosenka to tak naprawdę singiel Fisz Emade, który powstał jako nawiązanie do lat 80. Z pewnością stanowiła ona niemałą gratkę dla fanów tego artysty, ale w ubiegłym roku zrobiło się o nim głośno również w kanonie muzyki popularnej.